Ek İş Fikirleri

Belediyelerin Ev Hanımlarına İş İmkanı- Aylık 5500 TL

Belediyelerin ev hanımlarına iş İmkanı sağladığını biliyor muydunuz? Belediyeler tarafından ev hanımlarına sağlanan işler kapsamında siz de başvurunuzu yaparak çalışmaya başlayabilir ve en az asgari ücret seviyesinde maaş almaya başlayabilirsiniz. Evde ek iş sitesi olarak ev kadınlarına evde iş imkanı konusunda bilgi sağlamaya devam ediyoruz. Eğer siz de bu iş imkanlarından yararlanarak evde bütçenize katkı sağlamak istiyorsanız yazımızın devamını okumalı ve sonrasında nasıl başvurabileceğiniz konusunda bilgi edinmelisiniz. Bu yazımızda Belediyelerin ev hanımlarına verdiği işlerin neler olduğu, nasıl başvurabileceğiniz, aylık ne kadar ödeme alabileceğiniz gibi konulardan bahsedeceğim.

Belediyeler ev hanımları için iş sağlıyor mu?

Ev hanımları için iş sağlayan önemli Kurumlardan birisi de Belediyelerdir. Belediyeler genellikle ev hanımlarına İşkur TYP diğer adı ile Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında iş sağlamaktadır. Bu işler de park ve bahçe temizliği, okulların ve Kamuya ait alanların temizliği, bakım işleri gibi işler olmakta ve iş en fazla 9 ay süre ile verilmektedir. Bu iş kapsamında görev alan ev hanımlarına aylık asgari ücretin net tutarında ödeme yapılmakta ve ayrıca sigortaları da sağlanmaktadır.

Evde hanımlara iş imkanı kapsamında hangi işler veriliyor?

Belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı kapsamında bazı belediyeler ise evde yapılabilecek işler vermektedir. Bazı belediyeler ev hanımlarının kendi becerileri ile evden yapıp satmaya çalıştıkları ürünlerin satışı için yardımı olurken bazıları ise doğrudan evde yapılabilecek işler vererek parça başı ödeme sağlamaktadır.

Beledilerin ev hanımlarına iş olarak genelde sağladığı işler yukarıda da belirtiğimiz gibi İşkur ev hanımlarına iş imkanı sağlayan TYP programı ile verilmektedir. Bu işler için zaten resmi başvurularınızı başvuru dönemlerinde İşkur ev hanımlarına iş sayfasından yapmanız gerekiyor. Bunun dışında belediyelerin evde sağladığı işler için ise araştırma yapmanız ve Belediye sosyal hizmetler ya da ilgili birimlerine başvurmanız gerekiyor.

Belediyelerin ev kadınlarına iş imkanı ne kadar kazandırıyor?

ev hanımları için iş

Ev kadınlarına iş imkanı sağlayan belediyelerde diğer evde ek işlere göre daha sağlamdır. Ödemelerin aksaması ya da yapılmaması özel sektörde sık olarak görülen bir sorunken Belediyelerde böyle bir sorun yaşamanız mümkün değildir. Ödemeler iş tesliminde sorunsuz olarak gerçekleştirilir. Belediyeler TYP-Toplum yararına çalışma kapsamında güncel olarak ev hanımlarına 2022’de net asgari ücret tutarında yani 5400 TL ödeme yapmaktadır. Aynı zamanda bu proje kapsamında ev hanımlarının 30 gün üzerinden sosyal güvenlik primi de ödenmekte ve kadınlar hem ek gelir elde etmekte hem de emeklilik hakkı elde edebilmektedir.

Belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı kapsamında verilen evde yapılacak işler için kazanç TYP kadar yüksek olmamaktadır. Bu projelerde parça başına ödeme yapılmaktadır. Genellikle haftalık olarak 400-500 TL gibi rakamlar ödenmektedir. Evden çalışarak daha fazla kazanç elde etme konusunda bilgi edinmek hemen güncel ek işler sayfamızı ziyaret edebilir ve size uygun ek işlere hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Belediyelerin kadınlara iş imkanından nasıl yararlanabilirim?

Kadınlara iş imkanı başvurularınızı TYP-Toplum yararına çalışma programı için İşkur üzerinden yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında Belediyelerin evde sağladığı çalışma imkanlarından yararlanmak ve diğer küçük işlerde çalışmak için ise diğer aracı firmalara başvurmanız gerekmektedir. Genellikle tüm Türkiye’de iş imkanı olmaktadır. Bu nedenle başvurunuzu kesinlikle oluşturun.

İzmir Belediyesi ev hanımlarına iş imkanı

İzmir Belediyesi ev hanımlarına iş imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyeleri arasında yer almaktadır. Özellikle park ve bahçe düzenleme işleri, Kamu Kurumlarının temizliği ve geçici işlerde ev hanımlarına istihdam önceliği verilmektedir. Başvurularınızı İzmir Büyükşehir Belediyesi personel dairesi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Devletin ev hanımlarına verdiği iş imkanı

Devletin ev hanımlarına verdiği iş imkanı park ve bahçe temizliği, çevre düzenlemesi ve evde küçük paketleme işleri olabilmektedir. Belediyelerden evlere iş almak için bu yazımızda anlatılan hükümleri takip edebilirsiniz. Diğer paketleme işleri için sayfamızdaki ilanlara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 {oy})

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle