Ek İş FikirleriFinans Hayatı

Al Sat Yaparak Para Kazanmak & Fikirler, Ürünler, İşler

Al sat yaparak para kazanmak ticaretin aslında genel tanımı içerisindedir. Tabi burada herhangi bir mükellefiyet açmadan yapılabilecek al sat fikirleri önem arz etmektedir. Eğer belli miktarda bir sermayeniz varsa al sat yapılabilecek ürünler ile kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer siz de ne satarak ticaret yapabilirim sorusunun cevabını arıyorsanız o halde doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. İçeriğin devamında al sat işleri nedir ve al sat nasıl yapılır gibi konu hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Al sat yapmak

Al sat yapmak en iyi kazanç sistemlerinden birisidir. Tabi alım satım yapmak her yiğidin harcı değildir. Hem ticari zeka gerektirir hem de pazarlama yeteneği. Eğer al sat ürünler ile para kazanırım ve ben bu işi yaparım diyorsanız o halde;

 • Öncelikle alım satım yapacağınız ürünle ilgili iyi bir pazar analizi yapmalısınız.
 • Ürünler piyasada ne kadara satılıyor, siz ne kadardan aldığınızda kar edebilirsiniz, alışın üzerine konulacak maliyetler ve giderler nelerdir gibi kendinize bir liste hazırlayın.
 • Eğer piyasada hazır halde alınıp satılan ürünlerle bu işi yapacaksanız bu durumda iyi bir tedarikçi bulmalısınız. Tedarikçinin ürün temininde sürekliliği ve aynı kaliteyi koruması önem arz etmektedir.
 • Ticareti yapılacak ürünler konusunda piyasa araştırması yaptıktan sonra eğer doğru iş olduğuna karar verirseniz büyük bir sermaye ile giriş yapıp risk almak yerine küçük küçük başlayabilirsiniz.
 • Baktınız al sat para kazan ürününüz size kazandırıyor o zaman yavaştan sermaye artırımına giderek işinizi büyütebilirsiniz.

Al sat yapılacak işler

Al satla para kazanma konusunda sermayenize göre tercih edebileceğiniz birçok ürün bulunmakta. İçeriğin devamında al sat yapılacak şeyler ayrı başlıklar halinde verilmiştir. Eğer internetten al sat yapma gibi bir niyetiniz varsa bu durumda kolay satılacak ürünler sayfamızdan E-ticarete uygun ürünlere göz atabilirsiniz. İlgili içerikte internetten al sat yapmak isteyenler için uygun ürünler paylaşılmıştır. Şimdi al sat yapabileceğim ürünler listesine geçebiliriz.

1- Araba al sat yaparak para kazanmak

Al sat ne yapabilirim diyorsanız ve bütçeniz yüksekse en karlı işlerden birisi araba alıp satmaktır. Ülkemizde araba fiyatları her ay neredeyse %10 artıyor. Alıp satmasanız ve elinizde kalsa bile kar edebileceğiniz bir sektör:).

Fiyat olarak en uygun arabaları bayilerden ve ihale ile satış yapan yerlerden alabiliyorsunuz. Ben bir dönem al sat yaptım ve ikinciyeni.com sitesinden çok uyguna arabalar aldım ve ciddi karlar ettim. Siz de Vavacars, İkinci Yeni benzeri online satış yapan sitelerden ya da sahibinden.com gibi ilan sitelerden bütçenize uygun ve kar elde edebileceğiniz araçları alıp satarak gelir elde edebilirsiniz.

Al sat ticaret konusunda araba alıp satmak cazip bir iş olsa da bu işi ticaret amaçlı yaptığınızda mükellefiyet gerekeceğini belirtmek isterim. Normalde kanun bir yıl içerisinde 3 araca kadar satış izni veriyor. Ancak 3’ten fazla satışlar için takibe alınabileceğinizi belirtmek isterim.

2-Telefon al sat yapmak

En karlı alım satım işleri arasında telefon alıp satmak sayılabilir. Araba alıp satma işine göre daha az bütçe gerektiren bu işten de karlı kazançlar elde edebilirsiniz. Çevrenizden, tanıdıklarınızdan alarak yine çevrenize satmak, ikinci el satış yerlerinden alarak çevrenize satmak gibi değişik yöntemlerle telefon alıp satarak gelir elde edebilirsiniz.

3-İnternet üzerinden alım satım

Al sat iş fikirleri internet üzerinden alım satım işlerini de kapsar. İnternet üzerinden al sat yapabilmeniz için E-ticaret mükellefi olmanız gerekir. Mükellefiyet açtırmadan alıp çevrenize satışını yapabilirsiniz. Ancak internetten alarak yine internet üzerinden satışını yapacaksanız bu durumda mükellefiyet gerekir.

Online al sat alanında en karlı iş arbitraj işidir. Bu işte temel amaç ucuz yerde alıp pahalı yerde satmaktır. Örneğin Türkiye’de Trendyol’dan alacağınız bir ürünü yine Türkiye’de Amazon’da satarak aradaki farktan para kazanabilirsiniz. Bu alanda en karlısı Türkiye’den alıp Avrupa ya da Amerika’da Amazon üzerinde satmaktır. Youtube’de bununla ilgili birçok eğitim ve video var. Bunlardan yararlanarak siz de Türkiye’den ucuza alarak Avrupa ya da Amerika’da Amazon üzerinden satabilir ve arbitraj ile kazanmaya başlayabilirsiniz.

4-Ev al sat işi

Al sat yapılacak ürünler konusunda bir diğer iş fikri de ev alıp satma işidir. Eğer emlak sertifikanız varsa Emlak işyeri açarak bu işten komisyonla da gelir elde edebilirsiniz. Bunun dışında eğer iyi bir bütçeniz varsa piyasaya göre uygun evleri alıp satışa sunarak gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca temelden giriş yaparak daha sonrasında satışını yapıp gelir elde etme imkanınız da olacaktır.

5-Yap sat işi

Yap sat kazan işi deyince herkesin aklına ev alıp satma gelir. Ancak evde al sat yapmak isteyenler için evde üretilerek satılabilecek birçok ürün vardır. Evde yapıp internetten ve sosyal medyadan ya da çevrenize satışını yapabileceğiniz ürünler şunlardır;

 • Atkı, bere gibi örgü el işleri,
 • Hediyelik eşyalar,
 • Pasta,
 • Kişiye özel örgüler ve benzeri elişi hediyeleri.
 • Takılar.

Parayla para kazanma konusunda yapabileceğiniz kazançlı işlere değindim. Ek iş fikirleri başlıklı kategorimizden diğer tüm güncel ek iş fikirlerine göz atabilirsiniz.

6-Toptan al sat kazan

Bu yöntemle Türkiye’de para kazanamazsınız. Toptan alarak toptan satışla para kazanmak için en iyi yöntem Çin’den toptan alım yaparak Türkiye’deki toptancılara satmaktır. Bunun için izlemeniz gereken yol şudur;

 • Alibaba’dan iyi bir toptancı bulun.
 • Satışına karar verdiğiniz ürünle alakalı birkaç numune talep edin.
 • Bu numune elinize geçtiğinde toptancılardan bir fiyat alın.
 • Giderleri, kargo ve Gümrük maliyetlerini hesaplayın.
 • Kar edebileceğiniz bir ürünse toptan getirerek Türkiye’de satışını yapabilir ve bu şekilde kazanç elde edebilirsiniz.

Sermayesiz para kazanma yolları

Alım satım yaparak para kazanmak konusunda içeriğin üst bölümünde sermaye gerektiren işlerden bahsettim. Sermayesiz yapabileceğiniz popüler işler şunlardır;

 • Makale yazarak para kazanma,
 • Youtube sayfası açarak para kazanmak,
 • Web sitesi açarak Google Adsense ile para kazanmak,
 • Çeviri yaparak para kazanmak ( Ayrıntılar için çeviri ile para kazanma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. )
 • Tasarım yaparak para kazanma.
 • Dropshhipping yöntemi ile para kazanma.
Coinde al sat nasıl yapılır?

Kripto paralarda al sat yaparak para kazanabilirsiniz. Piyasayı analiz ederek düşükten alıp yüksekten satarak kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca borsalardaki alım ve satım bor

Amazon üzerinden nasıl para kazanılır?

Amazon’da para kazanmak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Referans linki paylaşırsınız ve bununla alışveriş yapıldığında komisyon alırsınız. E-ticaret mükellefi olarak Amazon’da satış yaparsınız. Son seçenek ise arbitraj yöntemi ile satış yaparsınız.

İlanı Oyla! İş Başvurusunda Öne Geç!

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle