Ek İş Fikirleri

Yürüyerek Para Kazanma & En İyi Uygulamalar

Yürüyerek para kazanma özellikle “Move To earn” yani hareket et kazan kripto paralarının piyasaya çıkması ile birlikte popüler kazanç kapılarından birisi haline gelmiştir. Evet yürüyüş yaparak para kazanmak gerçekten mümkündür ve ben de bugüne kadar bu uygulamalar ile çok para kazandım. Bu içerikte en iyi yürüyerek para kazandıran uygulamalarını sizinle paylaşacağım.

Adım atarak para kazanma

Adım at para kazan uygulamaları son zamanlarda iyice arttı. Bana göre çoğu uygulama çöp ve para kazandırmıyor. Boşuna zaman kaybı yani. Bu nedenle yürüdükçe para kazan uygulamalarından en iyilerini sizinle paylaşmak için tüm araştırmaları yaptım ve hepsini tek tek test ettim.

Yürüdükçe para kazandıran uygulamalardan para kazanmak için;

 • Uygulamayı indiriyorsunuz.
 • Üye oluyorsunuz.
 • Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra uygulamaya gerekli izinleri vermeniz yeterli olacaktır.
 • Ek olarak bir şey yapmanız gerekmiyor.
 • Kripto tabanlı adım atarak para kazandıran uygulamalarda hareket ederek para kazanmak için kripto cüzdanınızın olması ve bunu bağlamanız gerekiyor. Stepn, Movez gibi Kripto tabanlı adım atarak para kazanma uygulaması belli oranda coin stake etme şartı ile ödül vermektedir.
 • Ben adım attıkça para kazandıran uygulamalarından koin tutama zorunluluğu olmayanları araştırdım ve sizinle paylaşıyorum.

Anket doldurarak para kazanmak ister misiniz? O zaman anket doldurarak para kazanma sayfamız da ilginizi çekecektir.

Yürüyerek para kazanma uygulaması (En iyiler)

Yürüyerek/koşarak para kazanma uygulamalarından en iyi olanlar aşağıda listelenmiştir. İnternetten para kazandıran uygulamaların özelliklerini ve ortalama kazançlarını da paylaştım. Size uygun olan uygulamayı indirebilir ve hareket ederek kazanmaya başlayabilirsiniz.

1-Sweatcoin

Adımla para kazanma uygulamaları arasında en popüler olanıdır. Ödülü kendi para birimi olan Sweatcoin ile ödemektedir. Uygulamadan kazandığınız ödülleri paraya dönüştürebilir, kripto paralar ile takas edebilir ya da hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz. Sweatcoin para kazanma uygulamasını telefonunuza indirerek hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

2- PK Rewards

En çok para kazanan uygulamalar arasında PK Rewards uygulaması da bulunmaktadır. Uygulama bazı fitness görevleri sunar. Bu görevleri tamamladığınızda ödülleriniz anında hesabınıza yansır. Ödülleri nakit olarak ya da hediye çeki olarak alabilirsiniz.

3-FitPotato

Yürüyerek para veren uygulamalar arasında 3. sırada FitPotato uygulaması yer alıyor. Uygulamada yürüyüş ve diğer çeşitli egzersizler ile ödül kazanabilirsiniz. Meydan okumalarda ek kazançlar sağlar. Android ve ios tabanlı telefonlarınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

4-Runtopia

Uygulamadan para kazanma konusunda bence en iyi uygulamalar arasındadır. Türkiye’de de birçok kullanıcısı olan Runtopia para kazanma uygulaması globalde de en popüler move to earn projeleri arasında yer almaktadır. Ödemeler Sports Coin ile yapılmaktadır. Bu coinin listelendiği borsalardan hesap açarak ödüllerinizi borsaya çekebilirsiniz. Eğer kripto hesabı açamıyorsanız ödüllerinizi markette satılan ürünleri alarak da değerlendirebilirsiniz.

5-StepBet

Gerçek para kazan uygulamalarından bir diğeri Stepbet’tir. Kullanıcıların bireysel ya da gurup halinde yaptığı çalışmalardan gelir elde etmelerini sağlar. Uygulamayı hemen telefonunuza indirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sadece yürüyerek değil başka birçok egzersizle de ödül kazanma imkanı sağlayan bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.

6-Winwalk

Yürü para kazan uygulamaları listesinde 6. sırada Winwalk uygulaması yer alıyor. Bu uygulama aktiviteleri GPS üzerinden değil telefondaki adım sayar sensörü üzerinden kontrol etmektedir. Bu platform yürüyerek para kazanma seçeneğine ilave olarak video izlemek, yorum yapmak, anket doldurmak gibi ek görevler de sağlayarak para kazanmanızı sağlıyor. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamada ödüllerinizi nakit olarak çekebilir ya da kripto paralara çevirerek borsadaki hesaplarınıza aktarabilirsiniz.

Bu yazımız ilginizi çekebilir: Reklam izleyerek para kazanma.

7-Adım para

Yürüyerek para kazanma programı kapsamında bence Türkiye’de en popüler olan ve en çok kişi tarafından kullanılan uygulama Adım Para Uygulaması. Belki en iyi para kazandıran uygulamalar arasında sayamayız ama damlaya damlaya göl olur hesabı ufak da olsa kazandıran bir uygulamadır. Kazandığınız ödülleri hediye çeki ya da ürün satın alarak kullanabiliyorsunuz.

Sanal ayakkabı ile para kazanma

Sanal ayakkabı para kazanma özellikle kripto ile hayatımıza giren terim. Bu sistem şöyle işlemekte;

 • Kendinize NFT olarak bir sanal ayakkabı satın alıyorsunuz. Fiyatı platforma göre değişir.
 • Daha sonra bu sanal ayakkabınızı aktifleştirerek ücretsiz sürüme göre çok daha fazla para kazanıyorsunuz.
 • Stepn uygulaması bu işi başlatan uygulamalar arasındaydı. Ortalama 1500 dolara NFT ayakkabısı satmaktaydı. Günlük 100 dolara yakın para kazanan arkadaşlarım vardı. Ancak piyasanın düşmesi ile yürüdükçe para kazandıran ayakkabı uygulaması ile sağlanan oradaki kazanç da düşmeye başladı.

Sanal ayakkabı ile para kazanmak için en iyi move to earn projeleri şunlardır;

 • Movez,
 • Stepn yürüyerek para kazanma, 
 • Dootmoves,
 • Fitfi,
 • Sweat Coin,
 • Calo,
 • Virtual

Günde 5 saat yürüyerek para kazanmak

Yürüyerek hediye kazanma ya da para kazanma uygulamaları ile ne kadar süre yürüdüğünüzden ziyade ne kadar mesafe yaptığınız önemlidir. Çünkü bu uygulamalar GPS tabanlı çalışmakta ve her 1 km için ödül sağlamaktadır. Ortalama günde 5 saat yürürseniz bu zaten 10000 adımın üzerinde olur. Uygulamaya göre değişkenlik gösterse de 5 saat yürürseniz günde ortalama 5-6 dolar kazanabilirsiniz. 

Yürüyerek para kazanma yorumları

Yürüyerek coin kazanma ya da para kazanma uygulamaları hakkında en güncel yorumları Google Play Store ya da Appstore’da uygulama ismini aratarak yorum bölümünden inceleyebilirsiniz. Özellikle nft ayakkabı para kazanma hakkında birçok yorum bulunmaktadır. Ayrıca içeriğimizin altında hem Sweatcoin yorumları hem de diğer uygulamalar hakkındaki güncel görüşlere göz atabilir dilerseniz siz de görüşünüzü iletebilirsiniz.

Yürüyerek para nasıl kazanılır?

Yürüyerek para kazanma uygulamaları ile para kazanmak mümkün. Bu uygulamaların çoğu ücretsizdir ve telefonunuza indirerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Popüler ve çok kazandıran uygulamalar ise kripto para tabanlı çalışmaktadır. Kripto para tabanlı adım sayar para kazanma uygulamalarından para kazanabilmek için belli oranda coin stake etme şartı aranır.

Adım para uygulaması gerçek mi?

Evet gerçek ancak kazandırdığı rakamlar o kadar da yüksek rakamlar değil. Uygulama ile kazandığınız ödülleri nakit olarak ya da sistemdeki diğer ödüller ile değerlendirebiliyorsunuz.

Yürüyerek para kazandıran uygulama hangisi?

Yürüyerek para kazanmak istiyorsanız popüler uygulamalardan yararlanmalısınız. Adımla para kazanma uygulaması için en popüler olanlar şunlardır; Sweatcoin, Adım Para, Winwalk, Stepbet, Runtopia, Fitpotato, PK Rewards.

Adım para ne kadar kazanıyor?

Adım para ile ortalama her bir 10 bin adımdan 1 dolara yakın para kazanabiliyorsunuz. Ortalama 10 km yürüyüş için elde edebileceğiniz gelir ise 10 dolar civarında olmaktadır.

Yürüyerek para kazanma doğru mu,?

Evet. Hem ülkemizde hem de tüm dünyada popüler pasif gelir uygulamalarından birisi de yürüyerek para kazanmaktır. Bu nedenle yürüyerek para kazanma gerçek mi sorusunun cevabı evet olacaktır.

İlanı Oyla! İş Başvurusunda Öne Geç!

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle