Ek İş FikirleriFinans Hayatı

Tiktok Para Kazanma & En İyi Fikirler

Tiktok para kazanma son dönemlerin online para kazanma yöntemleri arasında açık ara önde gelmektedir. Çevremde çok ciddi para kazanan Tiktok fenomenleri var. Siz de bunlardan birisi olmak istiyorsanız Tiktok’ta nasıl para kazanılır konusunda size sunacağım aşağıdaki fikirleri dikkatle okumalısınız. Bu içerikte size Tiktok’tan para kazanma konusunda tüyolar sunacağım. İnternetten para kazanma konusunda sayfamızdaki diğer popüler içerikleri de inceleyebilirsiniz.

Tiktok’ta para kazanma şartları

Tiktok para kazanma şartları ülkemiz için şu şekildedir;

  • 18 yaşı tamamlamış olmak,
  • Takipçi sayınızın en az 10.000 olması,
  • Para kazanma başvurusundan önce videolarınızın son 30 gün içerisinde en az 100.000 defa görüntülenmiş olması,
  • Ayrıca Tiktok topluluk kuralları sayfasında belirtilen diğer kuralları sağlamanız gerekir.
  • Şartlara değindiğimize göre şimdi Tiktok’ta para nasıl kazanılır konusuna geçelim.

Tiktok nasıl para kazanılır?

Tiktok’tan nasıl para kazanılır sorusunu yazımızın asıl konusu. Tiktok’ta içeriklerden gelir elde etmenin birçok yöntemi var. Eğer yukarıdaki şartları ve diğer politika kurallarını sağlıyorsanız ve belli oranda ciddi bir takipçi ve kitleniz varsa aşağıdaki yöntemlerle gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

1- Tiktok İçerik Üreticisi fonuna katılın

Tiktok’ta gelir elde etmenin en kolay yöntemi Tiktok İçerik Üreticisi Fonu’dur. Buradan elde edilecek gelir kitlenize ve Tiktok sayfanızın kapasitesine göre değişir. Bir Youtube ya da Google Adsense kadar gelir imkanı sunmasa da düzenli gelir imkanı sağlar. Eğer Tiktok İçerik Üreticisi Fonu için şartları sağlıyorsanız Tiktok hesabınızda fona başvurunuzu yapabilir ve içeriklerinizden düzenli gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

2- Kitlenize ürün satın

Özellikle E-ticaret site sahipleri Tiktok’ta kitlesi fazla olan fenomenlere referanslı reklam yaptırmaktadır. Siz de dilerseniz kitlenize kendi ürünlerinizi satabilir ya da E-ticaret siteleri için komisyon karşılığında satış ya da reklam yapabilirsiniz.

3- Canlı yayında sanal hediyeler toplayın

Tiktok fenomenlerinin en önemli gelir kapısı hediyelerdir. Canlı yayın esnasında canlı yayına katılanlar birçok hediye gönderebilmektedir. Hediyeler Tiktok sayfa sahibine para olarak yansımakta ve bu ödülleri Tiktok sayfa sahibi banka hesabına aktarabilmektedir. Bunun için;

  • Kitlenize uygun ilgi çekici içerikler üretmeli,
  • Mümkünse soru-cevap gibi bir sistem kurarak canlı yayında hediye karşılığında soru cevabı vermeli,
  • Ya da kitlenizi hediyeye teşvik edecek canlı yayınlar düzenlemelisiniz.

4- Markalarla/E-Ticaret siteleri ile ortaklık kurun

Belki büyük markalar zorlar ama küçük E-ticaret siteleri için belli bir reklam bütçesi karşılığında ürün tanıtımı gibi hizmetler sunabilirsiniz. Bunun için markalara kendiniz ulaşabilir ve teklifler sunabilirsiniz.

5- Tiktok’ta yayın içi reklamlar oluşturarak para kazanın

Tiktok’a reklam veren birçok bireysel ve kurumsal firma vardır. Tiktok bu reklamları kullanıcılara yayın akışında gösterir. Siz de canlı yayın sırasında içeriklerinizin içerisine reklam ekleyerek kazanç sağlayabilirsiniz.

Tiktok para kazanma aktif etme

Tiktok’ta para kazanmanın aktif edilebilmesi için şartların ve politika kurallarının sağlanarak başvurunun yapılması gerekmektedir. Gerekli şartlar sağlandıktan sonra Tiktok hesabınız üzerinden para kazanma başvurunuzu yapabilirsiniz.

Tiktok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir?

Tiktok’ta para kazanmaya başlayabilmek için takipçi sayısının en az 10000 olması ve aylık izlenme sayısının en az 100.000 olması gerekmektedir. İzlenme ve takipçi sayısı şartları sağlandığında sayfanın para kazanması açılır.

Tiktok ne zaman para veriyor?

Tiktok’tan para kazanmaya başlamak için takipçi sayısı, son 30 gün içerisindeki izlenme sayısı ve topluluk kuralları şartlarının sağlanması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandıktan sonra para kazanmaya başlanır.

Tiktok’ta para kazanma hilesi

Tiktok’ta para kazanma hilesi yoktur. Para kazanma yöntemlerini ayrıntılı olarak sizinle paylaştım. Bunların dışındaki yöntemleri uygulayanlar tespiti durumunda banlanabilmekte ve sayfaları kapatılabilmektedir.

Tiktok izlenmeye para veriyor mu?

Tiktok, izlenme için ödeme yapmaz. Youtube video izlenmelerinde pasif gelir sistemini sunarken Tiktok böyle değildir. Tiktok’ta hediyeler ve diğer kazanç yöntemleri ön plandadır.

Aşağıdaki içeriklere de göz atmanızı öneririm;

TikTok neye göre para veriyor?

Tiktok’ta para kazanmak için birçok yöntem mevcut. Hediye toplama, içerikten para kazanma, ürün reklamı yapma başlıca kazanç şekilleri arasında yer alır.

5/5 - (1 {oy})

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle