Ek İş Fikirleriİş Hayatı

Starbucks Franchise Bedeli 2023 & Güncellendi

Starbucks franchise bedeli 2023 yılı itibariyle sık araştırılan konuların başında geliyor. Eğer güncel Starbucks bayilik ücreti hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımda sizlere Starbucks isim hakkı nasıl alınır, Starbucks açma maliyeti ne kadardır gibi tüm sorularınızın cevabını vermeye çalışacağım.

Starbucks sahibi kim?

Starbucks Türkiye sahibi Shaya Grup’tur. Starbucks firması ilk faaliyetine 1971 senesinde başlamıştır. İlk mağaza Amerika’da Washington/Seattle bölgesinde açılmıştır. Açıldığı tarihten bugüne kadar tüm dünyada kahve sektörünün en iyi, bilinen ve vazgeçilmez markalarından birisi olmuştur.

Starbucks franchise veriyor mu?

Starbucks franchise veriyor mu sorusunun cevabı ile konuya giriş yapalım. Starbucks Türkiye’de işletme hakkını Shaya Grup’a devretmiştir. Franchise sistemi ile bayilik açmak isteyenler için maalesef kötü bir haberim var. Firma bayilik vermemektedir. Shaya Grup Türkiye’deki tüm mağazaları kendisi açmakta ve merkezden atanan yöneticiler eliyle mağazalarını işletmektedir.  Starbucks personel alımları da her ilde oluşturulan insan kaynakları servisi aracılığı ile yapılmaktadır. İş başvuruları mağazalardaki yöneticiler aracılığı ile alınabildiği gibi Shaya Grup ana sayfasından da alınabilmektedir.

Starbucks bayilik şartları

Starbucks açmak  Türkiye’de yukarıda da belirttiğim gibi maalesef şu an mümkün değil. Türkiye’de yaklaşık olarak 500 mağazası olan Starbucks firması franchise vermemekte ve Shaya Grup aracılığı ile mağazalarını kendisi işletmektedir. Shaya Grup her yere mağaza açmamaktadır. Genellikle nüfus olarak yoğun olan ve potansiyeli yüksek olan bölgelerde bayilik açılmaktadır. Shaya Grup bayilik açarken aşağıdaki hükümleri göz önünde bulundurmaktadır.

  • Bayilik açılmak istenen yerde Starbucks mağazasının olmaması, mağazanın olmaması ile birlikte Nüfus, konum, mevki olarak gerekli şartların sağlanıyor olması,
  • Merkezi konumda olması ( Küçük ilçelere verilmemektedir).
  • Mağaza açılacak dükkanın metrekare olarak mağaza konseptine uygun olacak şekilde dizayn edilebilir olması.

Starbucks bayilik fiyatı 2023

Starbucks şube açma franchise sistemi ile mümkün olmadığını ve mağazaların Sahaya Grup tarafından açılarak işletildiğini yukarıda belirtmiştim. Her ne kadar 2023 yılı için Starbuck frençayzing bedeli merak ediliyor olsa da böyle bir sistemle mağaza açılışı yapılmadığından bedel belirtmek de mantıksız olacaktır. Ancak bir mağazanın açılışı için bayilik bedeli mağaza açılacak konuma, konsepte ve diğer birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir.

Shaya Starbucks bayilik başvurusu nasıl yapılır?

Starbucks isim hakkı fiyatı size cazip geliyor olabilir ancak bayilik verilmemektedir. Yine de bayilik için diğer genel şartları sağlıyorsanız, başvuru yapmayı düşündüğünüz konumda başka bir Starbucks mağazası yoksa bu durumda başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için aşağıdaki aşamaları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Başvurular Shaya Grup ana sayfası üzerinden yapılmaktadır. Shaya Grup ana sayfasına buradan giriş yapabilirsiniz: Starbucks bayilik başvurusu
  • Ana sayfada yer alan “iletişim” sayfasına giriş yapın.
  • Burada [email protected] Starbucks bayilik iletişim e-posta adresini göreceksiniz.
  • Yazacağınız mailde mağaza açmak istediğiniz konum, öz geçmişiniz, tecrübelerinizden ayrıntılı olarak bahsedin. İletişim bilgilerinizi ekleyin. Starbucks franchising ücreti konusunda da bilgi talep ederek maili gönderin.
  • İlk başvurunuz eğer uygun görülürse ve Starbucks cafe bayilik şartlarını sağlarsanız Shaya Grup temsilcisi sizi arayarak ön bilgilendirme yapar. Ön bilgilendirmede belirtilen şartları ve hükümleri kabul ederseniz İstanbul’daki ofise görüşmek için çağrılırsınız. Orada son detaylar konuşulur.
  • Daha sonra firma uzmanları mağaza açmak istediğiniz AVM/konum konusunda yerinde araştırma yapar.
  • Tüm uygunluklar sağlandıktan sonra mağaza açılış sürecine geçilir.

Starbucks bayilik Nasıl Alınır?

Starbucks nasıl açılır adım adım anlatmaya çalıştım. Gördüğünüz gibi Starbucks bayilik veriyor mu sorusunun cevabı her ne kadar evet olsa da Starbucks açmak için şartlardan birisi olan bayilik bedeli herkesin ödeyebileceği bir bedel değil. Starbucks açma fiyatını karşılayabilecek düzeyde bir sermayeniz yoksa ek iş fikirleri sayfamızdan size uygun diğer ek iş fırsatlarına göz atabilirsiniz. Eğer iş kurma fikriniz varsa Trendyol Go sistemine başvurabilirsiniz. Trendyol go kurye başvurusu sayfamızdan hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlanı Oyla! İş Başvurusunda Öne Geç!

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle