Ek İş FikirleriGüncel Ek İşler

Evlere Ütüye Gidilir Ek İş İlanları & Kolay Kazanç Kapısı

Evlere ütüye gidilir işi ile evden ütü yaparak ya da iş aldığınız evlere giderek ek gelir elde edebilirsiniz. Evde ek iş fırsatları konusunda bilgiler paylaştığımız ek iş sitesi olarak bugün popüler ek işlerden birisi olan evde ütü işinden bahsedeceğim. Eğer ütü işinde iyiyseniz evden çalışarak para kazanabilir ve aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bu içerikte evde ütü işi nasıl yapılır, evde ütü kaça yapılır gibi konu hakkında sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Evde ütü işi nasıl yapılır?

Evde ütü işi için birkaç seçeneğiniz var.

  • Evde ütü işi veren firmalardan iş alarak parça başına ütü ile ödeme alabilirsiniz. Ütü işi veren firmalardan iş almak için başvuru kanalları üzerinden başvurmanız yeterli olacaktır. Firmalar size dönüş yaparak yapılacak iş hakkında bilgi verir. Parça başı ödenecek ücretler, teslimat yeri ve zamanı hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra işi yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Kendiniz evde ütü işi yapılır şeklinde ilan vererek öğrenci, asker, bekar gibi bu taleple gelen kişilerin ütü işlerini yaparak ek kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için sosyal medyadan ya ad ek iş ilan siteleri üzerinden kendiniz ilan verebilir ve bu işleri doğrudan kendiniz alabilirsiniz.

Evde ütü ne kadara yapılır?

Evde ütü yapma fiyatları değişkenlik gösterir. Kimisi parça başına 10 TL alırken kimisi 50 TL alır. 2022 için ortalama evde parça başına ütü ücretleri 10-15 TL aralığındadır. Bu fiyatları göz önünde bulundurarak siz de başlayabilirsiniz. Bizde kayıtlı olan firmalar genellikle parça başına 15-20 TL gibi rakamlar ödemektedir. Günlük 7-8 parça ütülemeniz durumunda günlük ortalama kazancınız 100-150 TL gibi rakamları görebilmektedir. Tabi günlük kazancınız firmadan firmaya ve en önemlisi de sizin performansınıza göre farklılık gösterebilmektedir.

Gömlek ütüleme ücreti

Gömlek ütüleme ücreti firmadan firmaya göre farklılık gösterir. Bazı firmalar gömlek başına 5 TL öderken bazı firmalar 10 TL-15 TL gibi rakamlar ödemektedir. Eğer ütüleme hizmetini evde kendiniz yapacaksanız parça başına talep edeceğiniz gömlek ütüleme fiyatını maliyet ve emek kriterlerini göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz. Gömlek ütüleme fiyatları tamamen size kalmış.

Parça başı ütü işi veren firmalar

Parça başı ütü işi veren firmalar Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında açık adresleri, iletişim bilgileri, eposta adresi gibi bilgilerinin paylaşılmasını istemiyorlar.  Özellikle tekstil yoğun bölgelerde birçok iş ilanı bulunmaktadır.

Yarım gün ütü işi

Yarım gün ütü işi veren firmalar da bulunmaktadır. Bunlar genellikle parça başı değil part time maaş gibi ödeme yapmaktadır. Evde ütü yaparak para kazanmak için bu şekilde iş veren firmalara internetteki güvenilir iş ilanları sitelerinden erişebilirsiniz.

Evlere ütüye gidilir İzmir

İzmir ülkemizin en büyük illerinden birisidir. Burada tek başına yaşayan öğrenciler, askerler, memurlar, çalışanlar ve birçok kesim evde ütü yapmak yerine ütü hizmeti verenlerden bu hizmeti almayı tercih etmektedir. İzmir’de kıyafet ütüleme fiyatları oldukça yüksektir. İlan sitelerinden, sosyal medya guruplarından uygun ütü hizmeti ilanlarını bularak bunlara başvurabilirsiniz.

Evde ütü yapmak için iş başvurusu

Evde ütü yapmak ve bu işten para kazanmak istiyorsanız ilgili başvuru kanallarından başvurunuzu yaparak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Lütfen tanımadığınız, kurumsal olmayan firmalar ve web sitelerinde kişisel bilgilerinizi  paylaşmayınız. Çünkü dolandırıcılar ek iş sektörüne de girmiş durumdalar. Eğer siz de Evde ütü işi yaptırmak isteyenlerden iseniz lütfen üşenmeyin. Resmi iş ilan sitelerindeki ilanlara başvurun.

5/5 - (2 {oy})

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle