Güncel Ek İşler
Trend

Devlet Memurları Ek İş Yapabilir Mi?

devlet memuru ek iş yapabilir mi diye sorsalardı diplomatlar hayır derdi sanırım

devlet memuru ek iş yapabilir mi
devlet memuru ek iş yapabilir mi

Kullanıcılar bunları da sordu

Devlet memuru ikinci bir iş yapabilir mi?

Devlet memurlarının yapabileceği ek  sektörleri şu şekilde sıralanabilir: Zirai kazanç sağlayabilirler, Gayrimenkul ve menkulden kazanç elde edebilirler, bilirkişilik ve hakemlik yapabilirler. Aynı zamanda meslek saatleri dışında eğitim -öğretim ve sosyal ve mesleki nitelikteki kuruluşlarda görev üstlenebilirler.2 Tem 2021

Devlet memuru mesai saatleri dışında çalışabilir mi?

Kurumlar gerektiği takdirde personelini günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma ücreti vermeksizin çalıştırabilirler. Bu durumda personele yaptırılacak fazla çalışmanın her sekiz saati için para kazanması için bir gün hesabı ile izin verilir.

Devlet Memurları Kanunu 178. Madde (DMK) – Kadim Hukuk

Devlette çalışan ek iş yapabilir mi?

Devlet Memurları Devlet bonosu gibi çeşitli bonoları değerlendirerek ek iş yapabilirler. tabii ki bu kazancın belgelenmesi gereklidir. Ek iş yapabilen memurlar arasında bilirkişilik yapmak, evden iş yapmak, ve hakemlik yapmak gibi durumlardan dolayı gelir elde edebilirler.

Devlet memurları ne iş yapamaz?

Memurlar, mesleki faaliyette veya serbest meslek icrasında bulunmak üzere ofis, büro, muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir iş yerinde veya vakıf yükseköğretim kurumlarında çalışamaz.

Memur ek iş yaparsa cezası ne olur?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre me- murlar ticari faaliyette bulunamazlar. Bu yasakla- ma, Kanunun 28′ inci maddesinde yer almış ve bu hükme aykırı hareket eden memurlara 125’inci madde gereği kademe ilerlemesinin durdurul- ması cezası verileceği belirlenmiştir.

Kamu Personeli başka bir işte çalışabilir mi?

Sonuç olarak işçinin iş sözleşmesinde veya toplu iş sözleşmesinde engelleyici bir hüküm yoksa ve işverenden izin alarak; para kazanma part time başka bir işte çalışmasında ya da şirket ortağı olmasında yahut üzerine şahıs şirketi kurmasında bir sakınca yoktur.

gelelim son sorumuza…

2 işte birden çalışmak yasal mi?

İşçinin Eşzamanlı Olarak Birden Fazla İşte Çalışması Mümkün Müdür? İş Kanunu’na göre, bir işyerinde haftalık azami çalışma süresi olan 45 saati geçmemek kaydıyla işçilerin asıl işinin dışında ikinci bir işte çalışmasını engelleyen bir hüküm bulunmamaktadır. demektedir.

5/5 - (1 {oy})

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle