İş Hayatı

Danimarka İşçi Alımı 2022

Danimarka işçi alımı son zamanlarda oldukça trend. Avusturya, Almanya, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinden sonra Danimarka da çeşitli sektörlerde yaşanan eleman ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye ve diğer ülkelerden nitelikli ve niteliksiz eleman alımına başladı. Eğer Danimarka işçi alımı 2022 başvuru nasıl yapılır konusunda araştırma yapıyorsanız bu içerik sizin için tam bir rehber olacaktır. Danimarka iş başvurusu nasıl yapabilirim sorusunun cevabına geçmeden önce dilerseniz Almanya işçi alımı başlıklı sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Danimarka iş başvurusu şartları

Danimarka işçi alımı başvuru şartları esnetilmiştir. Nitelikli meslekler dışındaki temizlik, garsonluk gibi işler için çok şart aranmamaktadır. Danimarka işçi alımı başvurusunda genel olarak aşağıdaki şartların sağlanmasını talep etmektedir;

 • Shengen sistemine dahil ülkelerden birisinde sınır dışı işlemlerinin uygulanmamış olması ve giriş yasağınızın olmaması,
 • Tercihen daha önce herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinden vize başvurunuza ret almamış olmanız,
 • Niteliksiz kadrolar haricinde 18-35 yaş şartının sağlanması. Çoğu firma bu şartı aramamaktadır.
 • Eğer meslekli olarak gidecekseniz meslek belgenizin olması ve en az 3 yıllık iş tecrübenizin olması ve bunu SGK dökümü ile belgelemeniz gerekmektedir.
 • Bazı meslekler hariç Danca’yı belli bir seviyede konuşabiliyor olmanız gerekmektedir.

Danimarka’da çalışmak istiyorum diyorsanız yukarıda belirtilen genel şartları sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca Danimarka’da hangi işi yapacağınıza bağlı olarak ilave şartlar ve belgeler istenebilmektedir. Danimarka Türk işçi alımı yaparken özel şartları ve belgeleri davetiye gönderecek firmaya iletmektedir.

Danimarka işçi alımı 2022 başvuru

Danimarka’ya işçi alımı başvuruları firmalar aracılığı ile yapılmaktadır. Danimarka işçi alımı başvuru yapmak için öncelikle iş ilan sitelerinden size uygun bir iş ya da firma bularak CV’nizi onlara göndermeniz gerekmektedir. Eğer Danimarka’da tanıdığınız ve işletmesi olan birisi varsa bunlar da size iş davetiyesi gönderebilir.

 • Bazı sitelerde Danimarka işçi alımı 2022 başvuru formu paylaşılmıştır ancak Danimarka hükümeti tarafından doğrudan Danimarka işçi alımı başvuru formu şeklinde oluşturulan online bir form yoktur.
 • Danimarka işçi alımı şartlarını sağlıyorsanız aşağıdaki iş ilan sitelerinden size uygun iş ilanlarını bularak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca bizde kayıtlı olan ve Danimarka yabancı işçi alımı yapan firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalardan iş almak için içerik altındaki Danimarka işçi alımı 2022 başvuru formu doldur kısmından kısaca kendinizden ve iş deneyimlerinizden bahsetmeniz yeterli olacaktır.
 • Eğer Danimarka iş başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyorsanız lütfen aşağıdaki iş ilan sitelerine giriş yaparak profil oluşturun ve Danimarka’da işveren firmalara iş başvurunuzu yapın.
 1. İndeed,

 2. Monster,

 3. LinkedIn,

 4. SimplyJob,

 5. Workindenmark,

 6. FreeAds,

 7. EnEuropaJobs,

 8. Globaladstorm,

 9. Indevjobs,

 10. Kwickme

 11. Jooble

 • Danimarka işçi başvurusu için bu iş ilan sitelerinden profil oluşturduktan sonra başvurularınızı sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka işçi alımı nereye başvurulur?

Danimarka iş başvuru formu adı altında internette paylaşılan her ilanı ya da formu doldurmayın. Kişisel bilgilerinizi 3. kişilerle paylaşmayın. Kısaca Danimarka iş başvurusu nereden yapılır sorusunun cevabını vermek gerekirse;

 • Yukarıda listesini de paylaştığım güncel iş ilan sitelerinden,
 • Danimarka’da işletmesi olan firmaların doğrudan çalışma bakanlığına çalışma izni için başvurması yolu ile başvurular yapılabilmektedir.

Danimarka işçi alımı nasıl başvurulur?

Danimarka’da çalışabilmek için Danimarka çalışma izni başvurusunun yapılması ve bunun Danimarka Çalışma Bakanlığı tarafından onaylanması gerekmektedir. Başvurular sizi davet edecek firma tarafından Danimarka’daki uygun birime yapılmaktadır. Bu nedenle her şeyden önce özellikle Danimarka’da çalışabileceğiniz bir firma bulmanız gerekiyor. Oturum ve çalışma izni ile diğer tüm gerekli izinler firma tarafından halledilecektir.

Danimarka Konsolosluğu iş başvurusu

Danimarka işçi alımı 2022 başvuru şartlarını sağlıyorsanız Danimarka Konsolosluğu iş başvurusunun Danimarka’daki firma tarafından yapılması gerekmektedir. Danimarka işçi alımı 2022 başvuru yapma işlemi online olarak yapılamamaktadır. Başvurular başvuru için gerekli evraklar ve form ile elden ya da posta yolu ile Konsolosluklara yapılmaktadır.

Kariyer.net Danimarka iş İlanları

Danimarka’da çalışmak istiyorsanız kariyer.net sayfası aracılığı ile verilen iş ilanlarına da başvurabilirsiniz. Danimarka iş ilanlarına Kariyer.net Danimarka iş ilanları sayfası üzerinden başvurabilirsiniz.

Danimarka işçi alımı başvuru ekranından nasıl başvuru yapabileceğiniz, başvuru şartları ve tüm hükümleri paylaşmaya çalıştım. Eğer Danimarka çalışma vizesi hakkında bir sorunuz varsa içerik altındaki kısımdan iletebilirsiniz.

İlanı Oyla! İş Başvurusunda Öne Geç!

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle