Ek İş Fikirleri

Çeviri Yaparak Para Kazanmak & Aylık 10.000 TL Ek Gelir

Çeviri yaparak para kazanmak birden fazla dil bilenler için en iyi ek işler arasındadır. Eğer siz de çeviri işleri ile para kazanmak istiyorsanız internetteki en doğru rehber için doğru sitedesiniz. Bu içerikte internetten para kazanma için en popüler işlerden olan çeviri yap para kazan işi ile nasıl para kazanabileceğiz, en iyi freelance çeviri siteleri ve konu hakkında tüm detaylar verilecektir.

Online çeviri yaparak para kazanmak için en iyi siteler

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız bu işlerin verildiği freelance iş ilan sitelerine üye olmanız ve bu işlere başvurmanız gerekmektedir. Zaten bu sitelere bir defa üye olduktan ve gerekli doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra artık size uygun tüm çeviri ilanları ve diğer freelance iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Ücretli çeviri yapmak için en iyi siteler aşağıda liste halinde verilmiştir.

1-TOMEDES

Çeviri ile para kazanma için en iyi siteler arasında yer alır. İngilizce çevirmen iş ilanları ve diğer dillerde iş ilanları için siteye üye olmanız ve sizden istenen testi başarıyla geçmeniz gerekmektedir. Test sizin çeviri yapmak istediğiniz dil için seviyenizi ölçmektedir. ingilizce türkçe çeviri işleri ve diğer dillerde iş ilanları başvurusu için buradan Tomedes sayfasına giriş yaparak üye olabilir ve işlere başvurabilirsiniz.

2-Rev

Online çeviri işi için dünyanın en büyük platformları arasında yer almaktadır. İngilizce çeviri yaparak para kazanmak ya da Almanca, İspanyolca ve ya bildiğiniz herhangi bir dilde çeviri yapmak için REV resmi web sayfasını ziyaret ederek üye olabilir ve gerekli doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra iş ilanlarına başvurmaya başlayabilirsiniz.

Online çeviri siteleri içerisinde en büyüklerden birisi olan REV, Dünyanın en büyük ve Kurumsal firmalarının çeviri işlerini yapmaktadır. Bu nedenle çevirmen olabilmek için zorlu bir test sürecinden geçmeniz gerekmektedir. Rev, çeviri yapıp para kazanmak isteyenler için bence sektörün lideri ve en büyüğüdür. Bu anlamda en yüksek kazancı elde edebileceğiniz web sitesi olduğunu da söyleyebilirim.

Evden tercüme işleri ile Rev çevirmenleri aylık ortalama 15-20 bin dolar gibi rakamlar kazanmaktadır. Tabi maalesef bu gelirin Türkçe-İngilizce ya da İngilizce-Türkçe ile kazanılabilmesi mümkün değildir. Genellikle iki Avrupa dili arasındaki çeviriler için yüksek paralar ödenmektedir. Örneğin Almanca-İspanyolca, İspanyolca-İngilizce, Rusya-Çince gibi.

3-ACCLARO

Anlık para kazanma ve çeviri işleri için çok fazla freelance iş ilanına ulaşabileceğiniz global ve büyük sitelerden birisidir. Bu sitede çeviri ilanları freelance iş ilanı olarak verilmektedir. Bu nedenle çeviri sektörü iş ilanlarını bulabileceğiniz en iyi siteler arasındadır.

Freelance çeviri yapmak istiyorum diyorsanız ACCLARO 125 dilde hizmet veren en büyük siteler arasında yer aldığından doğru tercih olacaktır. Firma IBM ve VISA gibi büyük firmaların da ana çeviri sağlayıcısı olarak ön plana çıkmaktadır.

4-Fıverr

Çevirmenlik başvurusu ve birçok freelance iş ilanına başvuru yapabileceğiniz Dünyanın en büyük freelance iş ilan sitelerinden birisidir Fıverr. Çeviri işi arıyorum diyorsanız Fıverr sayfasını ziyaret edebilir, profilinizi oluşturabilir ve tüm freelance iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Dil bilerek para kazanmak için en iyi tercihlerden birisi olan Fıverr sitesinde başarılı her bir işlem için profiliniz yukarı çıkar ve daha fazla çeviri yapma imkanı kazanırsınız. tercüme yap para kazan için en iyi siteler arasında yer alan Fıverr’a üye olduktan sonra yapabileceğiniz işler kısmında çeviriyi ekleyebilirsiniz.

5-PEOPLEPERHOUR

Çeviri işleri online kapsamında en eski siteler arasında yer alır. Web sitesinde günlük yüzlerce evde tercümanlık iş ilanları verilmektedir. Eğer online İngilizce çeviri iş ilanları arıyorsanız kesinlikle PEOPLEPERHOUR en iyi tercihlerden birisi olacaktır. çeviri işi verenlerin en yoğun olduğu sitedir. Siteye üye olmanız ve testi başarıyla geçmeniz halinde çeviri işlerine başlayabilirsiniz.

6-LIONBRIDGE

Ücretli çeviri yapmak istiyorum diyenler için en köklü bir diğer site de LIONBRIDGE sitesidir. İngilizce çeviri ile para kazanma ve diğer birçok dil seçeneği ile para kazanma fırsatı sunan LIONBRIDGE, BMW ve Microsoft gibi birçok firmanın da çeviri hizmetlerini sağlamaktadır. Eğer gerçekten ileri seviyede dil bilginiz varsa ve parayla çeviri yapmak istiyorsanız diğer siteler gibi bu site de doğru tercihler arasındadır. Bu sitenin çevirmenleri aylık 10-15 bin dolar gibi rakamlar kazanmaktadır.

7-Türkiye’de çeviri ile para kazanma siteleri

Çeviri yaptırmak isteyenler ile globalde bağlantı kurabileceğiniz en iyi web sitelerini sizin için yukarıda sıraladım. Türkiye’de ise r10.net, wmaraci.com gibi platformlarda da her gün birçok çevirmenlik iş ilanı verilmektedir. Bu forumlara üye olarak uygun işleri alabilirsiniz.

Online çeviri başvuru

Evden tercümanlık yapmak istiyorum ama bir firma ya da çeviri işi bulamadım diyorsanız size iyi bir haberim var. Türkiye’de birçok tercümanlık bürosu ile anlaşmamız var. Yorum kısmından yaşadığınız şehir, hangi dili bildiğiniz ve seviyesi gibi bilgileri iletirseniz size freelance işler sağlayabilirim.

İnternette çeviri yaparak para kazanma konusunda bu içerikte size bilgi vermek istedim. Aşağıdaki içerikler de ilginizi çekebilir;

Türkçe çeviri yaparak para kazanmak

Bildiğiniz dillerden Türkçe’ye çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Bu işleri freelance web siteleri üzerinden ve diğer iş ilan siteleri üzerinden bulabilirsiniz.

Altyazı çevirisi yaparak para kazanmak

Çeviri yaparak para kazanma gurubunda yer alan popüler işlerden birisi de altyazı çevirisi yaparak para kazanmaktır. Özellikle yabancı dildeki dizi, film ve videoların alt yazılarının Türkçe olarak hazırlanması olarak tanımlanabilecek bu işten ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Youtube çeviri yaparak para kazanmak

Youtube çeviri yaparak Para kazanmak da popüler freelance işler arasında yer almaktadır. Youtube videolarının Türkçe’ye çevrilmesi, alt yazılarının düzenlenmesi gibi işleri içeren bu işlere freelance web siteleri üzerinden erişebilirsiniz.

Çeviri işinde para var?

Evet kesinlikle var. Hatta bu işi meslek olarak edinen ve sadece bu işle geçimini sağlayan binlerce kişi var.

En çok hangi dilde tercüman aranıyor?

Çince, Rusça, Arapça ve İngilizce en çok tercüman aranan dillerin başında gelmekte.

Kelime başı çeviri ücreti ne kadar?

Ücretlendirme genellikle 100 kelime esas alınarak yapılmaktadır. Ücretlendirme farklılık gösterebilmektedir.

Çok dil bilenler ne iş yapabilir?

Tercümanlık, çeviri hizmetleri gibi işleri yapabilirler.

İlanı Oyla! İş Başvurusunda Öne Geç!

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle