İş Hayatı

Almanya İşçi Alımı 2022-Oturum Garantili

Almanya işçi alımı son zamanlarda iyice arttı. Almanya’da genç nüfusun ve iş gücünün azalması ile birlikte özellikle sağlık, ulaşım gibi sektörlerde eleman ihtiyacı da artmaya devam ediyor. Almanya işçi alımı başvurusu Türkiye gibi genç nüfusun fazla olduğu ülkelerden de almaktadır. Türkiye’den Almanya’ya işçi olarak giden milyonlarca kişi arasına katılmak için doğru yerdesiniz. Bu içerikte Almanya işçi alımı nereye başvurulur, Almanya işçi alımı 2022 başvuru nasıl yapılır gibi konu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Almanya işçi başvurusu için birçok aracı firma bulunmakta ve bunlar sizden yüksek ücret talep etmektedir.

Almanya işçi alımı şartları

Almanya’ya işçi olarak gitmek için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir.

 • Shengen sisteminin uygulandığı ülkelerden birisinde giriş yasağınızın olmaması,
 • Bu ülkelerden birisinde yasa dışı bir işlem nedeniyle sınır dışı edilmemiş olmanız,
 • Tercihen (18-35) yaş aralığında olmanız,
 • Türkiye’de herhangi bir suç, sabıka kaydınızın olmaması,
 • Tercihen Almanya’da yapmak istediğiniz iş ile ilgili en az 3-5 yıl tecrübeli olmanız ve bunu SGK Tescil ve çalışma hizmet belgesi ile kanıtlamanız ( Sağlık, mühendislik gibi alanlarda tecrübeye bakılmıyor)
 • En az A2 seviyesinde Almanca bilmeniz, bunu belgelemeniz ve yapılacak sözlü ve yazılı sınavda başarılı olmanız gerekiyor.
 • Almanya’da bir iş bulmanız ve firmanın size iş davetiyesi göndermesi gerekir. Bunu aracı firmalar aracılığı ile bulabilirsiniz. Bize içeriğin altındaki Almanya iş başvuru formunu doldurup göndermeniz durumunda size uygun bir firma bularak iş daveti göndermenizi sağlayabiliriz.
 • Almanya genellikle Hemşire, doktor, şoför, elektrikçi, tesisatçı gibi kalifiye mesleklerde işçi alımı yapmaktadır. Almanya vasıfsız işçi alımını hava alanları için yapmaktadır. Bunlar için de başvuru hükümleri ve şartları aynıdır.

Almanya’ya işçi alımı için genel olarak aranan şartlar yukarıdaki gibidir. Ancak ilave belgeler ve şartlar istenebilmektedir. Almanya’da çalışmak için iyi bir aracı firma bulmalısınız. Bu alanda da diğer alanlarda olduğu gibi dolandırıcılar kol gezmektedir.

Almanya iş başvurusu

Almanya başvuru şartlarını sağlıyorsanız;

 • Danışmanlık firmaları aracılığıyla,
 • Konsolosluklara,
 • Türkiye’de Türkiye iş Kurumu üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Almanya işçi alımı 2022 başvuru formu

Almanya başvuru formu diye bir form yoktur. Ziyaretçilerimizin böyle bir form arayışı olduğu için böyle bir başlık açma gereği duydum. Başvurular online değil gerekli şartlar ve belgeler sağlandıktan sonra konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır.

Almanya işçi alımı başvuru formu İşkur 2022

Almanya/Avrupa işçi alımı için açık iş ilanlarına İşkur sayfasından göz atabilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz. Detaylı bilgi ve başvuru için Almanya işçi alımı İşkur başvuru sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz.

Almanya havalimanı iş başvurusu

Almanya işçi alımı havalimanı başvuru son dönemlerin trend aramaları arasında yer almaktadır. Almanya her yıl havaalanlarında çalıştırmak üzere Türkiye’den binlerce vasıfsız işçi almaktadır. Almanya havalimanı işçi alımı şartları yukarıdaki genel şartlarla aynıdır. Diploma/sertifika şartı aranmamaktadır. A2 dil bilmeniz yeterli olacaktır. Almanya havalimanı işçi başvurusu İşkur ve diğer aracı firmaların sayfaları üzerinden yapılabilmektedir.

Almanya’ya işçi olarak gitmek için gerekli evraklar

Almanya’ya işçi alımı için gerekli belgeler şunlardır;

 • En az A2 seviyesinde dil bilginizin olduğunu gösterir MEB onaylı belge,
 • Meslekli alımlarda diploma ya da mesleki yeterlilik belgesi,
 • Vesikalık fotoğraf,
 • Başvuru formu,
 • Detaylı özgeçmiş gösterir CV,
 • Sabıka kaydı olmadığına dair belge,
 • İkametgah belgesi,
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belgesi.

Almanya işçi maaşları 2022

Almanya’ya işçi olarak gitmek konusunda genel şartları yukarıda belirttik. Almanya işçi maaşları yapılan işe, sektöre ve çalışılan işyerine göre farklılık gösterir. Almanya’da ortalama vasıfsız bir işçi maaşı 2000-2500 Euro aralığındadır. Meslekli olarak gidenler için ise ortalama en düşük maaş 3000-3500 Euro aralığındadır.

Almanya havalimanı başvuru ve işçi alımı başvuruları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Almanya’da çalışma şartları ve diğer hükümleri sağlıyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki ek işlere hakkında bilgi edinerek evden çalışıp para kazanabilirsiniz. İş kurmak ve ya evden çalışmak için aşağıdaki içeriklerin ilginizi çekebileceğini düşünüyorum;

İlanı Oyla! İş Başvurusunda Öne Geç!

Miran

Merhaba. Ben miran. Hacettepe Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Üniversitede okurken maddi sıkıntılar yaşadım. Bu nedenle hep ek işler yaptım. Şimdi ek iş tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum. Sizinle güncel ek iş firmalarını paylaşıyor ve sizi ek iş firmaları ile buluşturuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film izle